Ana Sayfa > Bilgi Bankası > Linux / Cpanel


Joomla, wordpress ve smf vb. kurulum videoları Hazır Script (9)
Joomla, wordpress ve smf vb. kurulum videoları
MySQL veritabanı ile ilgili video ve makaleler Veritabanı (4)
MySQL veritabanı ile ilgili video ve makaleler
Alan adı parketmek nedir?
Mevcut web sayfanıza ikinci bir alan adı ekleyerek aynı web sayfasının ikinci alan adındanda ziyaret edilmesini sağlayabilirsiniz.
 
Alan Adı Parketme
Alan adı parketmek nedir? Mevcut web sayfanıza ikinci bir alan adı ekleyerek aynı web...
Hosting şifrenizi sıfırlamak/değiştirmek için www.turkishost.com'a müşteri girişi yaptıktan sonra Hosting hesaplarım düğmesini tıklayınız. Alan adınızın yanındaki Yönet düğmesine tıkladıktan sonra açılan sayfadaki Giriş Bilgileri bölümünden şifrenizi değiştirebilirsiniz.
Not: cPanel ve FTP kullanıcı adı ve şifreleri aynıdır. cPanel ve FTP Şifremi Unuttum
Hosting şifrenizi sıfırlamak/değiştirmek için www.turkishost.com'a müşteri...
Bunun bir kaç nedeni olabilir. .PHP Uzantılı dosyalarınızın chmod seviyeleri 777 ise bu hatayı verir varsayılan 644 olmalıdır.Klasör yetkileride varsayılan olarak 755 olmalıdır aksi halinde yine Internal Server Error hatası verecektir..htaccess Dosyası kullanıyorsanız bu dosya içerisinde Options, php_flag ve php_value satırlarından herhangi biri olmamalıdır.
.htaccess dosyanızı FTP aracınız ile göremiyorsanız cPanel'inize giriş yaptıktan sonra Dosya Yöneticisi sekmesine tıklayıp, açılan sayfada Internal Server Error Hatası Alıyorum
Bunun bir kaç nedeni olabilir. .PHP Uzantılı dosyalarınızın chmod seviyeleri 777 ise...

İp adresini bildiğiniz bir kişinin sitenize erişimini engellemek mi istiyorsunuz?
Ziyaretçinin ip adresini bulmak ;  cPanele giriş yaptıktan sonra Analiz ve Kayıt Dosyaları başlığı altında bulunan Son Ziyaretçiler ikonuna tıklayın. Açılan sayfadan sitenizi ziyaret eden son kullanıcıları ve ip adreslerini görebilirsiniz.
Elde ettiğiniz ip adreslerini engellemek; cPanele giriş yapın ve Güvenlik başlığı altında bulunan IP Engelleme Yöneticisi ikonuna tıklayın. Engellemek istediğiniz ip adresini IP Adresi veya Sunucu kutucuğuna yazıp Ekle butonuna tıklayınız. Artık bir önceki adımda belirtmiş olduğunuz ip adresinin sitenizi ziyaret etmesini engellediniz. Geri Dön bağlantısına tıklayarak yeni bir ip adresi engelleyebilirsiniz. IP Adresi engellemek
İp adresini bildiğiniz bir kişinin sitenize erişimini engellemek mi istiyorsunuz?...
PHP üzerinde e-posta gönderimini güvenlik nedeniyle kapatılan mail(); fonksiyonu yerine SMTP üzerinden gönderebilirsiniz. Bir çok hazır yazılımda smtp ile e-posta gönderim özelliği bulunmaktadır.
Joomla, wordpress, drupal gibi yazılımlarda SMTP özelliğini kullanarak cPanel üzerinden açacağınız e-posta hesabının bilgilerini web sitenizin yönetim arayüzünden girerek e-posta gönderimini sağlayabilirsiniz.
Wordpress için ise eklenti yönetiminden http://wordpress.org/extend/plugins/wp-mail-smtp/ adresindenki WP MAIL SMTP eklentisini yükleyerek SMTP özelliği e-posta gönderimi sağlayabilirsiniz.
PHP yazılımı SMTP e-posta gönderimi için örnek kodlara https://www.turkishost.com/dl.php?type=d&id=8 adresinden ulaşabilirsiniz.
  PHP için SMTP ile e-posta gönderimi
PHP üzerinde e-posta gönderimini güvenlik nedeniyle kapatılan mail(); fonksiyonu yerine SMTP...

Not : Bu işlem yalnızca Linux Bayi Hosting paketlerinde yapılabilmektedir. Açtığınız hosting paketinde addon domain sayısı 0 ( sıfır ) olmamalıdır.  Ayrıca alan adınızın name serverlar adreslerinin hostinginize yönlenmiş olması gerekmektedir.
Açtığınız hosting hesabına Kullanıcı Adı ve Şifrenizle giriş yapınız.  Alan Adları başlığı altında bulunan İlave Alan Adları  ikonuna tıklayınız. Açılan sayfada Yeni Alan Adı kutucuğuna eklemek istediğiniz alan adını www olmadan yazınız. Örnek:  alandiniz.com Alt alan adı/FTP kullancı adı kutucuğuna 7 haneli kullanıcı adınızı yazınız. Belge kök klasörü kutucuğu otomatik olarak dolacaktır. Herhangi bir değişiklik yapmanıza gerek yoktur. Tanımlamak istediğiniz FTP şifresini Şifre ve Şifre ( Tekrar ) kutucuklarına yazıp Alan Adı Ekle butonuna tıklayınız. Yeni bir ek alanadı nasıl eklerim ? Nasıl kaldırırım?
Not : Bu işlem yalnızca Linux Bayi Hosting paketlerinde yapılabilmektedir....